+48 669 STORIO (786746)

Twoja firma pod

szczególną ochroną

DataDomain - rozwiązanie do deduplikacji danych
EMC UNITY najnowsze macierze
Isilon - przechowywanie danych przez długie lata
UTM – czyli nowoczesne rozwiązania bezpieczeństwa sieci

Przełączniki DELL

Rozwiązania sieciowe firmy Dell Technologies

Rozwiązania sieciowe firmy Dell Technologies z roku na rok zyskują coraz większe zaufanie wśród klientów. Począwszy od 2011 roku, kiedy to Dell przejął znaną na rynku sieciowym IT firmę Force10 Networks, angażuje spore środki finansowe, rozszerzając ofertę na pełny zakres produktów sieciowych, które pozwalają na budowę rozwiązań end-to-end obejmujących zarówno sieci kampusowe jak i Data Center. Obecnie Dell oferuje szeroki zestaw różnych urządzeń sieciowych zapewniających przepustowości od 1 Gb/s przez 10 Gb/s, 40 Gb/s do 100 Gb/s. Wszystkie rozwiązania charakteryzują się wysoką wydajnością, elastycznością, łatwością w skalowaniu i zarządzaniu a poza tym większość z nich wspiera technologię Open Networking (ON). Technologia ta umożliwia klientom wybór - zakup przełącznika wraz z natywnym systemem operacyjnym Dell OS lub zakup przełącznika bez systemu operacyjnego i użycia innych rozwiązań dostępnych na rynku producentów oprogramowania (np. BigSwitch, Cumulus, IP Infusion, Pluribus, Midokura), nie zamykając  tym samym klientów na konieczność korzystania z systemu operacyjnego wyłącznie jednego producenta.

 

Open Networking to przede wszystkim segregacja warstw sprzętowej i programowej w systemie sieciowym podobnie jak to ma miejsce w przypadku systemów obliczeniowych. Obecnie, kiedy centra danych stają się coraz bardziej definiowane programowo, technologia Open Networking ma zapewniać klientom większy wybór, elastyczność, automatyzację i skalowalność w obszarze infrastruktury sieciowej.

 

Produkty Dell Open Networking (ON) dedykowane do Data Center znalazły się w kwadracie „wizjonerzy” według zestawienia Gartner Magic Quadrant.

 

 

 

Dell Technologies jest jednym z niewielu dostawców oferujących pełny zakres produktów dla Data Center – serwery, pamięć masowa, urządzenia sieciowe i oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą. Wśród tradycyjnych dostawców infrastruktury sieciowej dla Data Center trudno znaleźć firmę mającą tak kompleksową ofertę.
 

Firma Storio posiada status Dell Platinum Partner

 

 

 

 

Przełączniki do centrum danych

Seria Z (link do strony producenta)

Wydajność na żądanie

Przełączniki rdzeniowe i agregacyjne Dell Networking Serii Z o wysokiej gęstości portów są przeznaczone do obsługi wysokiej klasy, wydajnych i skalowanych aplikacji. Posiadają zaimplementowane funkcje Active Fabric do łączenia elementów serwerów, pamięci masowych, oprogramowania w chmurze i zwirtualizowanych centrach danych.

Całość rozwiązania Active Fabric zawiera platformę przełączającą o małej konsumpcji mocy i dużej wydajności przepływności 10/40 GbE i 100 GbE wyposażoną w kompletną funkcjonalnie technologię Fabric w warstwie 2/3, opcje dla konwergencji i oprogramowania SAN/LAN oraz definiowalne programowo sieci SDN.

Dostępne są dwa modele serii Z:

Przełącznik sieci Fabric Dell EMC Networking Z9264F-ON z wieloma prędkościami transmisjiDell Z9100-ON - Przełącznik w obudowie 1U z wieloma prędkościami transmisji z opcjami 10/25/40/50/100 GbE (do 32 portów 100 GbE).

Dell Z9264F-ON - Przełącznik struktury Fabric 100 GbE w obudowie 2 RU, o dużej gęstości, z maksymalnie 64 portami 100 GbE QSFP28 lub 128 portami 1/10/25/40/50 GbE przy użyciu kabli światłowodowych typu „breakout”.

 

Seria SPrzełączniki Dell EMC Networking 10 GbE z serii S

Linia produktów serii S oferuje szereg systemów o modułowej i stałej konfiguracji 1/10/40/100 GbE przeznaczone głównie dla aplikacji centrów danych, top-of-rack i agregacji. Obejmuje przełączniki dla środowiska wirtualnego S6000 o dużej gęstości portów 40 GbE, przełączniki modularne S5000 dla sieci konwergentnych SAN/LAN, przełączniki 10GbE z serii S4000/4100 oraz przełączniki z portami 1GbE serii S3100 dla centrów danych o dużej wydajności.

 

Dell EMC Networking S4112F-ON

Bardzo ciekawym modelem w kontekście stosunku wydajności do ceny jest przełącznik Dell S4112F-ON o małej gęstości portów w obudowie 1 RU o połowie szerokości, który jest wyposażony w 12 portów 10 GbE i 3 porty 100 GbE (albo 12 portów 10 GbE i 12 portów 25 GbE w trybie rozdzielonym) oraz funkcję ONIE (Open Network Install Environment) umożliwiającą bezobsługową instalację alternatywnych systemów operacyjnych.Dell EMC Networking S4112T-ON

Odpowiednikiem modelu S4112F-ON ale wyposażonego w 12 portów miedzianych 10GBase-T (zamiast slotów 10GbE) jest model S4112T-ON.

 

Sposób montażu dwóch przełączników serii S4112 w obudowie 1U

 

Na stronie producenta Dell (link) podane są specyfikacje konkretnych modeli przełączników serii S wraz z ich opisami.

 

 

Przełączniki agregacyjne w obudowie modułowej serii C (link do strony producenta)

Dell Networking C9010 to centralnie zarządzany, skalowalny przełącznik modułowy nowej generacji zaprojektowany do agregacji w dużych sieciach kampusowych oraz średniej wielkości data center.

Modularna platforma o wysokości 8U z 10-cioma slotami na karty liniowe, dwoma procesorami routingu (RPM), trzema modułami wentylatorów, oraz czterema zasilaczami. Zintegrowany backplane jest przystosowany do obsługi portów 100GbE typu multi-rate (do 600Gbps na każdą kartę liniową).


 

Przełączniki serii C9010 bazują na innowacyjnej architekturze, która konsoliduje rdzeń, agregacje jak i dostęp sieci w pojedynczą architekturę sieciową. C9010 działa jak pojedynczy punkt kontrolny dla urządzeń C1048 rapid access node, skutkując usprawnionym i zarządzanym centralnie zestawem dla krytycznych aplikacji.

 

Seria Networking C (C9000) — dostęp nowej generacji

 

Węzły szybkiego dostępu Dell Networking C1048P pozwalają korzystać z możliwości przełącznika C9010 w warstwie dostępu. Urządzenie C1048P oferuje 48 portów 10/100/1000BASE-T z funkcją na potrzeby dostępu użytkowników/serwerów oraz dwa łącza nadrzędne SFP+ do łączności z przełącznikiem C9010.

 

 

 

Przełączniki dostępowe i agregacyjne dla Campus LAN

Seria N (link do strony producenta)

Dell Networking Seria N to energooszczędne i ekonomiczne przełączniki 1 GbE oraz 10 GbE, z funkcjami warstwy 2 lub 3, przeznaczone do agregacji lub dystrybucji sieci. Funkcjonalności klasy enterprise umożliwiają modernizowanie i skalowalność sieci kampusowych.

Przełączniki Dell Networking serii N zaprojektowano z myślą o łatwiejszym wdrażaniu i znakomitej zgodności operacyjnej. System operacyjny Dell Networking OS 6 umożliwia korzystanie z jednolitej konfiguracji we wszystkich produktach z serii N i oferuje jeden wspólny interfejs wiersza poleceń (CLI) i graficzny interfejs użytkownika (GUI), które posługują się znanym językiem poleceń, dzięki czemu wykwalifikowani administratorzy sieci szybko osiągają pełną produktywność.

 

Seria N1100Seria Dell EMC Networking N1100

Przełączniki z serii N1100 zostały opracowane z myślą o obniżeniu kosztów operacyjnych umożliwiając przełączanie jedynie w warstwie 2 a jednocześnie wystarczająco dużą prędkość przesyłania danych do 176 Gb/s (pełny dupleks) i prędkość przekazywania do 164 Mp/s. Wyposażone są w cztery porty 10GbE SFP+ dla szybkich łączy nadrzędnych i architekturę łączenia kaskadowego nawet czterech urządzeń przy 40 Gb/s.


Seria N1500

Przełączniki N1500 zostały zaprojektowane, tak by oferować rozszerzoną funkcjonalność dla małych i średnich przedsiębiorstw poprzez zaawansowane funkcje warstwy 2+ dla średniej wielkości przedsiębiorstw. Oferują funkcje zarządzania (CLI) oraz wysokiej dostępności z użyciem architektury stack z prędkością 40 Gbps (Full-Duplex), która umożliwia zarządzanie maksymalnie czterema przełącznikami w pojedynczym stosie przełączników.

Przełączniki z serii N1500 oferują wydajne funkcje, pozwalając na wykorzystanie maksymalnej szybkości sieci dzięki zastosowaniu nieblokującej architektury w celu sprawnego radzenia sobie z nieoczekiwanym wzrostem ruchu.

Przełączniki Dell Networking serii N1500 umożliwiają opcjonalną obsługę technologii Power-over-Ethernet Plus (PoE+) dla maksymalnie 48 portów. Pozwala to podłączać urządzenia o wyższym zapotrzebowaniu na energię (do 30,8 W) bez prowadzenia oddzielnego kabla zasilającego.Seria N2000
Dell Networking z serii N2000

Przełączniki serii N2000 oferują zaawansowane funkcje warstwy 2 z podstawowymi funkcjami routingu warstwy 3 (Layer 2+).Przełączniki te oferują wysokodostępną architekturę stackowania z prędkością 84 Gbps (Full-Duplex), która umożliwia zarządzanie maksymalnie dwunastoma przełącznikami pojedynczym adresem IP.

Dzięki wysokiej przepustowości i możliwości obsługi nieoczekiwanych zastosowań przełączniki serii N2000 to idealne rozwiązania dla szybko rozwijających się sieci GbE, które wymagają wysokiej gęstości agregacji oraz łatwej nadmiarowości i dostępności.

 

 

Dell Networking z serii N3000Seria N3000

Przełączniki serii N3000 to seria energooszczędnych i efektywnych kosztowo przełączników z portami 1 GbE zoptymalizowanych do modernizacji i skalowalności infrastruktury sieciowej. Przełączniki N3000 posiadają funkcje warstwy 2 i 3 klasy enterprise. Posiadają spójne i proste zarządzanie oraz oferują wysoką dostępność w infrastrukturze sieciowej. Dostarczają funkcje PoE+ w dystrybucji warstwy 3, funkcje rozproszonej agregacji (MLAG) i stackowania do 12 jednostek.

Dzięki wysokiej przepustowości i wydajności potrzebnej do obsługi nieoczekiwanych obciążeń przełączniki z serii N3000 to doskonałe rozwiązania warstwy 3 dla szybko rozwijających się sieci GbE, w których wymagana jest agregacja łączy o dużej gęstości z pełną nadmiarowością i dostępnością.

 

 

Inteligentne przełączniki zarządzane Dell Networking X-SeriesSeria X (link do strony producenta)

Dell Networking Seria X zawiera szeroką gamę przełączników, których konfiguracja portów oraz niespotykana w tej grupie cenowej funkcjonalność pozwala niedużym przedsiębiorstwom na budowanie skalowalnych sieci biurowych z niespotykaną łatwością i szybkością. Seria X została wyposażona w graficzny interfejs zarządzania (GUI), który sprawia, że instalacja oraz zarządzanie przełącznikami staje się proste, a przede wszystkim niespotykanie intuicyjne.

   

 

Tabela – Porównanie podstawowych parametrów przełączników dla Campus LAN
 
    

               *Może wymagać zewnętrznego zasilania w zależności od obciążenia

 
 

 

 

Gwarancja

Przełączniki Dell Networking z serii X i N posiadają dożywotnią gwarancję obejmującą naprawę lub wymianę sprzętu (przełącznik, zasilacz, wentylator, moduły, elementy optyczne) software upgrades, tak długo, jak jest się właścicielem produktu.

Przełączniki serii C, Z i S posiadają standardową roczną gwarancję (za wyjątkiem modeli S3100  i  C1048P Rapid Access Node – gwarancja Lifetime).

Informacje na temat gwarancji - link do strony producenta

 

Zarządzanie – OpenManage Network Manager
(link do strony producenta)

Jeśli infrastruktura danego przedsiębiorstwa staje się większa i bardziej skomplikowana, monitorowanie każdego urządzenia w sieci może stanowić prawdziwy problem. Wskazane byłoby znać stan urządzeń wraz z najważniejszymi parametrami i mieć możliwość zarządzania ich konfiguracją dla optymalnej wydajności.

Dell posiada w swoim portfolio rozwiązanie do zarządzania i monitorowania siecią o nazwie OpenManage Network Manager (OMNM). Dzięki niemu dostajemy możliwość podglądu pełnej listy (fizycznej i logicznej) swoich urządzeń w sieci, uzyskania szczegółowych informacji na temat statusu podłączenia każdego urządzenia i zautomatyzowania funkcji sieciowych.

Dell Open Manage Network Manager

 

Istnieje możliwość przetestowania OMNM poprzez pobranie 30-dniowej próbnej wersji (link do pobrania)

 

 

Artykuł w oparciu o materiały producenta Dell Technologies