+48 669 STORIO (786746)

Twoja firma pod

szczególną ochroną

DataDomain - rozwiązanie do deduplikacji danych
EMC UNITY najnowsze macierze
Isilon - przechowywanie danych przez długie lata
UTM – czyli nowoczesne rozwiązania bezpieczeństwa sieci

EMC Networker 8.1

W lipcu 2013 r. firma Dell EMC udostępniła dla Klientów najnowszą wersję oprogramowania do backupu danych Networker 8.1.

Dell EMC Networker to kompletne i wydajne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych opracowane przez lidera branży - umożliwia  centralizację, automatyzację i przyspieszenie procesów tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych w całym środowisku informatycznym. Ponadto dzięki rekordowej wydajności i elastyczności umożliwia wykonywanie kopii najważniejszych danych biznesowych w szybki, bezpieczny i łatwy w zarządzaniu sposób.

 

Dell EMC NETWORKER 8.1

Dell EMC Networker 8.1 w porównaniu do poprzedniej wersji, charakteryzuje się większą efektywnością tworzenia kopii bezpieczeństwa, kopie migawkowe są tworzone wydajniej, zwiększono integrację z Dell EMC Data Domain oraz wprowadzono unikalną funcjonalność tworzenia kopii bezpieczeństwa w oparciu o Block Based Backup dla systemów Windows.

Zoptymalizowano wsparcie dla kopii bezpieczeństwa środowisk wirtualnym opartych na Vmware oraz Hyper-V.

Zmianie również uległa konsola zarządzająca Dell EMC Networker. Zmiany mają na celu większą integrację z najpopulurniejszymi aplikacjami korporacyjnymi, wzbogacenie o nowe funkcjonalności jak i maksymalizację wydajności.

 

CO NOWEGO:

Zintegrowane zarządzanie kopiami migawkowymi

Korzystanie z kopii migawkowych w ramach ogólnej strategii ochrony danych umożliwia nie tylko szybkie odzyskiwanie kopii zapasowych, ale również pozwala na tworzenie kopii zapasowych dysku lub taśmy stanie off-line - bez wpływu na serwer aplikacji. Proces ten często określa się jako "Life Backup”. W każdej chwili można przeprowadzić odzyskiwanie z kopii migawkowej, z dysku lub taśmy.

Jeszcze lepsza integracja z Dell EMC Data Domain

Data Domain Boost over Fibre Channel wykorzystuje w pełni infrastrukturę sieci SAN, dzięki DD Boost oraz deduplikacji na źródle, klient może teraz cieszyć się o połowę krótszym czasem tworzenia kopii zapasowych w porównaniu z tradycyjnym modelem opartym na VTL oraz 2.5x szybszy czasem odtworzenia danym w przypadku awarii.

Block Based Backup dla systemów Windows 

Kopia zapasowa oparta na bloku jest nową zintegrowaną funkcją wsparcia systemów plików Microsoft Windows, i zastępuje poprzednie wsparcie oferowane z oddzielnie zakupionym SnapImage Module. Przyspiesza to tworzenie kopii zapasowych w firmie gdzie występują systemy plików o dużej gęstości lub bardzo duża ilość plików, których zmiany są bardzo niewielkie i występują rzadko. Funkcja ta jest ściśle zintegrowany Microsoftu VSS. Odtworzenie danych jest szybsze, prostsze i uzyskuje się je przez montaż wirtualnego dysku twardego (VHD), w celu przeglądania i wyodrębniania potrzebnych plików. Przyrostowe tworzenie kopii zapasowej bazuje tylko na dwóch zmiennych blokach podczas następnego przejścia. Zatem, w procesie odzysku jedynie dwa zmienione bloki muszą być uwzględnione. Za pomocą bloku Based Backup, tworzenie kopii zapasowych systemu plików jest do 5 razy szybsze niż tradycyjne tworzenia kopii bezpieczeństwa a ich odtworzenie jest  2 - 4x szybsze.

Deduplikacja systemu Windows Server 2012

NetWorker 8.1 oferuje zoptymalizowane wsparcie dla nowych zdeduplikowanych woluminów NTFS opartych na systemie plików.

Największym problemem backupu systemu serwera plików jest zjawisko „wąskiego gardła”. NDMP miało tą zaletę, że robi backup plików z macierzy. Przy dużej ilości plików, migracja serwera plików na macierz dyskową i wykorzystanie modułu NDMP w celu wykonania backupu blokowego powoduje wzrost wydajności. Dzięki temu mechanizmowi jesteśmy wstanie osiągnąć wielokrotnie wyższą prędkość niż przy zastosowaniu tradycyjnego backupu.

Optymalizacja kopii zapasowych oraz odzyskiwania w środowisku wirtualnym Vmware

Dell EMC Networker 8.1 wykorzystuje technologię śledzenia zmiennych bloków, tą samą jaką możemy spotkać w Dell EMC Avamar. Technologia śledzenia zmiennych bloków tworzy kopie zapasowe bloków, które uległy zmianie, a nie tworzy kopii zapasowych każdego bloku maszyny wirtualnej w infrastrukturze. Zastosowanie technologii śledzenia zmiennych bloków zwiększa wydajność tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych. Każda wykonana kopia zapasowa jest zasadniczo pełną kopią zapasową co zwiększa poziom bezpieczeństwa środowiska.

Optymalizacja kopii zapasowych oraz odzyskiwania w środowisku wirtualnym Hyper-V

Dell EMC Networker 8.1 zapewnia również wsparcie dla Microsoft Hyper-V 2012 Cluster Shared Volumes poprzez wykorzystanie modułu NMM. Dzięki tej funkcjonalności zwiększono optymalizację tworzenia kopii zapasowych i przywracania środowisk wirtualnych opartych na Hyper-V. Ponadto, Hyper - V 2012 wspiera eliminację przekierowania operacji I / O wszystkich serwerów w pliku CSV do serwera kopii zapasowej. We wcześniejszych wersjach Hyper-V, to przekierowanie powodowało mniejszą wydajność zapisu operacji I / O dla wszystkich serwerów w pliku CSV, a nie tylko serwera kopii zapasowej.

Jeszcze lepsza integracja z aplikacjami oraz bazami danych: